Vis alle
Hold Tid/Sted Instruktør/træner Træningsperiode Tilmeld Tilmeldte
04 Puslinge TSG Arena (4)
Mandag kl. 16:30 - 17:30 TSG Arena, Gymnastik
Gymnastik instruktør : Christina Lorenzen , Micol Eriksen ,
Gymnastik hjælpeinstruktør : Freja Petersen , Katrine Antonisen , Lærke Skafte ,
17.09.2018 - 25.03.2019 Tilmeld 24/30
04 Puslinge TSG Arena (4)
Kort beskrivelse
Tilmeld
01 Forælder-barn Mandag (1)
Mandag kl. 16:30 - 17:30 Sundskolen, Gymnastik
Gymnastik instruktør : Dorte Fabricius , Mia Johansen ,
17.09.2018 - 25.03.2019 Venteliste 25/25
01 Forælder-barn Mandag (1)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
03 Puslinge SUNDskolen (3)
Mandag kl. 17:30 - 18:30 Sundskolen, Gymnastik
Gymnastik instruktør : Dorte Fabricius , Mia Johansen ,
Gymnastik hjælpeinstruktør : Freja Christiansen , Liva Danielsen , Svea Gudrun Høj ,
17.09.2018 - 25.03.2019 Tilmeld 20/30
03 Puslinge SUNDskolen (3)
Kort beskrivelse
Tilmeld
12 Spring mix fra 7. kl. (12)
Mandag kl. 17:30 - 19:00 TSG Arena, Gymnastik
Gymnastik instruktør : Kenni Christensen ,
17.09.2018 - 25.03.2019 Tilmeld 17/30
12 Spring mix fra 7. kl. (12)
Kort beskrivelse
Tilmeld
16 Ryg holdet (16)
Mandag kl. 18:30 - 19:45 Sundskolen, Gymnastik
Gymnastik instruktør : Kirsten Due Rasmussen , Ulla Jørgensen ,
24.09.2018 - 25.03.2019 Tilmeld 27/30
16 Ryg holdet (16)
Kort beskrivelse
Tilmeld
22 Multimotion (22)
Tirsdag kl. 09:45 - 11:30 Torebyhallen, Gymnastik
Gymnastik instruktør : Jette Jensen , Lissi Carlsenarlsen ,
18.09.2018 - 26.03.2019 Tilmeld 31/50
22 Multimotion (22)
Kort beskrivelse
Tilmeld
14 Acro Konkurrence (14)
Tirsdag kl. 16:30 - 18:30 TSG Arena, Gymnastik Torsdag kl. 16:30 - 18:30 TSG Arena, Gymnastik
Gymnastik instruktør : Graciete Mafalda Andrade Gouveia , Jørgen Christiansen , Kenni Christensen , Lise Stentebjerg-Milandt , Vibeke Randsted , Lene Christiansen ,
Gymnastik hjælpeinstruktør : Andrea Lyck Hansen , Emma Cartland Hansen , Frederikke Ebbe , Mille My Jensen ,
14.08.2018 - 30.05.2019 Tilmeld 35/50
14 Acro Konkurrence (14)
Kort beskrivelse
Bemærk der er udtagelse til dette hold før sæsonstart. Se dato og tid i holdbeskrivelsen
Tilmeld
02 Forælder-barn Tirsdag (2)
Tirsdag kl. 16:30 - 17:30 Sundskolen, Gymnastik
Gymnastik instruktør : Lissi Carlsenarlsen ,
18.09.2018 - 26.03.2019 Tilmeld 16/25
02 Forælder-barn Tirsdag (2)
Kort beskrivelse
Tilmeld
21 SMART training (21)
Tirsdag kl. 17:30 - 18:30 Sundskolen, Gymnastik
Gymnastik instruktør : Lissi Carlsenarlsen ,
18.09.2018 - 26.03.2019 Tilmeld 8/20
21 SMART training (21)
Kort beskrivelse
Tilmeld
17 Yoga (17)
Tirsdag kl. 18:00 - 19:00 Nykøbing F. hallen, Sal O, Gymnastik
Gymnastik instruktør : Rie Brehmer Holm ,
04.09.2018 - 26.03.2019 Udsolgt 30/30
17 Yoga (17)
Kort beskrivelse
Udsolgt
15 Acro Konkurrence Elite (15)
Tirsdag kl. 18:30 - 20:30 TSG Arena, Gymnastik Torsdag kl. 18:30 - 20:30 TSG Arena, Gymnastik Lørdag kl. 11:00 - 13:00 TSG Arena, Gymnastik
Gymnastik instruktør : Jørgen Christiansen , Kenni Christensen , Lise Stentebjerg-Milandt , Vibeke Randsted , Lene Christiansen ,
14.08.2018 - 30.05.2019 Tilmeld 11/100
15 Acro Konkurrence Elite (15)
Kort beskrivelse
Bemærk der er udtagelse til dette hold før sæsonstart. Se dato og tid i holdbeskrivelsen
Tilmeld
18 Rutinerede Rytme (18)
Tirsdag kl. 19:30 - 21:30 Torebyhallen, Gymnastik
Gymnastik instruktør : Anita Rahbek Magnusson , Heidi Rosenby Mortensen ,
04.09.2018 - 26.03.2019 Tilmeld 17/30
18 Rutinerede Rytme (18)
Kort beskrivelse
Tilmeld
08 Toreby Seje Gutter 0.-3.kl. (08)
Onsdag kl. 16:15 - 17:30 Sundskolen, Gymnastik
Gymnastik instruktør : Charlotte Leth Rasmussen , Stine Leth Rasmussen ,
Gymnastik hjælpeinstruktør : Emil Larsen , Laura Rosenby Mortensen ,
19.09.2018 - 27.03.2019 Tilmeld 16/30
08 Toreby Seje Gutter 0.-3.kl. (08)
Kort beskrivelse
Tilmeld
13 Acro Talenthold (13)
Onsdag kl. 17:30 - 19:00 TSG Arena, Gymnastik
Gymnastik instruktør : Dicte Stæchmann , Graciete Mafalda Andrade Gouveia ,
Gymnastik hjælpeinstruktør : Freya hvid Christoffersen , Line Hansen , Simone Dam Jacobsen ,
05.09.2018 - 27.03.2019 Tilmeld 28/29
13 Acro Talenthold (13)
Kort beskrivelse
Tilmeld
07 Spring/rytme piger 0. - 2. (7)
Onsdag kl. 17:30 - 18:45 Sundskolen, Gymnastik
Gymnastik instruktør : Dorte Fabricius ,
Gymnastik hjælpeinstruktør : Anna Elisabeth Strange , Jessica Dias , Laura Rosenby Mortensen , Lea Olesen Knudsen , Sofie Krog Jensen ,
19.09.2018 - 27.03.2019 Venteliste 43/43
07 Spring/rytme piger 0. - 2. (7)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
10 Parkour (10)
Onsdag kl. 18:45 - 20:15 Sundskolen, Gymnastik
Gymnastik instruktør : Amar Buhic ,
Gymnastik hjælpeinstruktør : Oliver Sindahl ,
19.09.2018 - 27.03.2019 Tilmeld 11/25
10 Parkour (10)
Kort beskrivelse
Tilmeld
23 M/K Seniordans (23)
Torsdag kl. 09:30 - 11:00 Torebyhallen, mødelokalet, Gymnastik
Gymnastik instruktør : Ingrid Hansen ,
20.09.2018 - 28.03.2019 Tilmeld 12/30
23 M/K Seniordans (23)
Kort beskrivelse
Tilmeld
05 Drengefræs 3-5 år (5)
Torsdag kl. 16:15 - 17:15 Sundskolen, Gymnastik
Gymnastik instruktør : Lene Frandsen ,
Gymnastik hjælpeinstruktør : Anna Elisabeth Strange , Karina Danielsen ,
20.09.2018 - 28.03.2019 Tilmeld 14/30
05 Drengefræs 3-5 år (5)
Kort beskrivelse
Tilmeld
09 Spring/rytme piger 3. - 6. (09)
Torsdag kl. 16:15 - 17:45 Torebyhallen, Gymnastik
Gymnastik instruktør : Cecilie Bendix , Stine Leth Rasmussen , Tim Sørensen ,
Gymnastik hjælpeinstruktør : Laura Rosenby Mortensen , Lea Olesen Knudsen ,
20.09.2018 - 28.03.2019 Tilmeld 32/50
09 Spring/rytme piger 3. - 6. (09)
Kort beskrivelse
Tilmeld
19 Ballstik (19)
Torsdag kl. 17:00 - 18:30 Nykøbing F. hallen, Sal O, Gymnastik
Gymnastik instruktør : Kirsten Due Rasmussen ,
20.09.2018 - 28.03.2019 Tilmeld 11/20
19 Ballstik (19)
Kort beskrivelse
Tilmeld
20 Rytmiske Damer (20)
Torsdag kl. 18:30 - 20:00 Nykøbing F. hallen, Sal O, Gymnastik
Gymnastik instruktør : Anette Jeppesen , Helle Granberg ,
20.09.2018 - 28.03.2019 Tilmeld 15/30
20 Rytmiske Damer (20)
Kort beskrivelse
Tilmeld
14 Acro konkurrence Lørdag (14a)
Lørdag kl. 09:00 - 11:00 TSG Arena, Gymnastik
Gymnastik instruktør : Graciete Mafalda Andrade Gouveia , Jørgen Christiansen , Kenni Christensen , Lise Stentebjerg-Milandt , Vibeke Randsted , Lene Christiansen ,
Gymnastik hjælpeinstruktør : Andrea Lyck Hansen , Emma Cartland Hansen , Frederikke Ebbe , Mille My Jensen ,
04.09.2018 - 30.05.2019 Tilmeld 22/50
14 Acro konkurrence Lørdag (14a)
Kort beskrivelse
Tilmeld
14 Acro Konkurrence Lørdag, No (14b)
Lørdag kl. 09:00 - 11:00 TSG Arena, Gymnastik
Gymnastik instruktør : Graciete Mafalda Andrade Gouveia , Jørgen Christiansen , Kenni Christensen , Lise Stentebjerg-Milandt , Vibeke Randsted , Lene Christiansen ,
Gymnastik hjælpeinstruktør : Andrea Lyck Hansen , Emma Cartland Hansen , Frederikke Ebbe , Mille My Jensen ,
01.11.2018 - 25.05.2019 Tilmeld 4/100
14 Acro Konkurrence Lørdag, No (14b)
Kort beskrivelse
Tilmeld
06 Family Toodler (6)
Lørdag kl. 10:00 - 11:30 Torebyhallen, Gymnastik
Gymnastik instruktør : Dorte Fabricius , Mia Johansen , Lene Frandsen ,
06.10.2018 - 23.02.2019 Tilmeld 0/30
06 Family Toodler (6)
Kort beskrivelse
5 træninger for kontingentet. 6/10 + 3/11 + 15/12 + 12/1 + 23/2.
Tilmeld

Vores sponsorer